• Kodėl savaitgalį Paryžiuje verta iškeisti į Krokuvą?  Praeitais metais Balsas.lt paskelbė labai įdomų Ričardo Jakučio straipsnį - "Kodėl savaitgalį Paryžiuje verta iškeisti į Krokuvą?". Pati idėja man labai patinka, esu buvusi Paryžiuje ir manau,kad Krokuva puikiai gali varžytis su Paryžiumi istoriniu mastu. Deja, straipsnyje pastebėjau daug klaidų ir netikslumų....

  "Į Krokuvą keliaujame A. Baranausko, B. Pruso, H. Sinkevičiaus, A. Mickevičiaus, J. Slovackio, J. Biliūno, Č. Milošo, S. Kymantaitės-Čiurlionienės ir kitų kūrėjų pėdsakais." A. Baranausko niekada Krokuvoje nebuvo, B. Prusas tik lankėsi, taip pat kaip ir J. Biliūnas, kuris mirė netoli Krokuvos - Zakopanėje.

  "Krokuvoje, kurion vykstame, veikia 146 bažnyčios." - įdomu iš kur toks skaičius? Kiek žinau Krokuvoje yra 135 bažnyčios, nejaugi autorius priskaičiavo ir koplyčias, bet su jomis būtų net 150. Šiap ar taip - netiesa.

  "Vien Krokuvos senamiestyje jų per 30." - deja, tik 20 :) .

  "Visi keliai Krokuvoje veda į senamiesčio Turgaus aikštę (Sukienicas). Didžiausią Europoje aikštę (tiesa, dėl tų didžiųjų aikščių ir didžiausių senamiesčių kažkokia painiava, nes kur tik būni, visi aiškina, kad pas juos viskas didžiausia, o dėl didžiausios Europos aikštės, manyčiau, kad ji Paduvoje) supa senoviniai puošnūs mūriniai pastatai ir rūmai, o aikštės viduryje stovi Sukienicų renesanso stiliaus pastatas, kuris senovėje atliko turgaus vaidmenį." 
  Krokuvoje yra seniausia didžiausia aikštė - nuo XIII a. ir ji yra kvadrato forma: 200 ant 200 metrų - 4 hektarai. Paduvoje aikštė nuo XVIII a. ir ji yra elipsės formos.

  "Gi iš šios bazilikos bokšto jau veik šimtas metų kiekvieną dieną 12 valandą dienos per Lenkijos 1-ą radijo programą skamba laiko signalas. Po signalo dar visi klausosi tradicinio ritualo – irgi iš bokšto grojančio trimitininko." Laiko signalas iš Krokuvos  neskamba jau nuo 1984 m. Dabar skamba iš Varšuvos, o po to tiesiogiai įjungiama Krokuvos trimitiniko melodija .

  "Krokuvos senamiestį supa parkas – vadinamieji Plantai, įveisti išgriautos senovinės sienos vietoje. Čia gausu gotikinės ir renesanso architektūros paminklų – tai Jogailos universiteto pastatai, bažnyčios ir vienuolynai, senovinių gynybinių mūrų fragmentai, didžiausias Europoje Barbakanas (ginklų saugykla), už kurio yra Antano Vivulskio suprojektuotas paminklas, skirtas Žalgirio mūšio pergalei, pastatytas 1910 metais, minint 500–ąsias mūšio metines." Barbakanas tai ne ginklų saugykla, o gynybinis statinys tvirtovės, miesto gynybinės sienos išorėje prie vartų.

  "Štai kokias mintis pažadino savaitgalis Krokuvoje. Lietuviui nevalia neapsilankyti šiame mieste. Ir daug sužinota, ir savaitgalis maloniai praleistas." Su šiuo paskutiniu sakiniu pilnai sutinku, tik gerai būtų jog Jūsų palydovų būtų kompetetingas gidas, o ne žinios iš interneto puslapių.

  UŽSAKYKITE EKSKURSIJĄ JAU DABAR!!!!
  elenuke@gmail.com

 • Paslaugų kainos

  Jeigu norite susipažinti su ekskursijos kainomis, pereikite į nuorodą šalia:

  JEIGU SUSISIEKIMO FORMA NEVEIKIA:

  Krepkitės per Facebook puslapį - facebook.com/Krokuva

  EMAIL

  elenuke@gmail.com

  TELEFONAS

  +48 690 307 400