• Kazimiežas


  Kazimiežo kvartale žydai apsigyveno XV a pabaigoje. Dėka Jono Albrechtos privilegijos žydai įgijo teisę įsikurti mieste: prekiauti, pirkti namus, turėti savo sinagogą, kapines.

  Iki antro pasaulinio karo visoje Krokuvoje gyveno apie 68 tūkstančius žydų, buvo virš 90 sinagogų ir maldos namų (midraš).
  Dabar liko tik septynios sinagogos, tik dvi iš jų veikiančios.

  Seniausioji žydų maldos namai tai Senoji Sinagoga. Jos pradžia siekia XV a. pabaigos. Po 1557 m. gaisro juos atstatė renesanso stiliumi architektas Mateo Gucci. Stipriai suniokoti vokiečių per II pasaulinį karą, po restauravimo atgavo XVI a. antros pusės vaizdą. Šiuo metu čia saugomi Krokuvos miesto istorinio muziejaus judaikos rinkiniai: daugiausią susiję su žydų religinėmis apeigomis dailiųjų amatų dirbiniai, judaistinės tematikos paveikslai, žydų veiklą ir martirologiją liudijantys dokumentai.
  Krokuvos Valstybinio archyvo nuotrauka

  Sinagoga Remuh

  Statybą finansavo 1553 m. Izraelis Auerbachas iš Ratizbonos. Sinagoga perėmė pavadinimaą iš jo sūnaus, vadinamo Rabbi Moses-Remuh, kuris yra palaidotas gretimose kapinėse. Maldos namai veikia iki šiol.

  NORITE SUŽINOTI DAUGIAU?
  UŽSAKYKITE EKSKURSIJĄ JAU DABAR!!!!
  elenuke@gmail.com
 • Paslaugų kainos

  Jeigu norite susipažinti su ekskursijos kainomis, pereikite į nuorodą šalia:

  JEIGU SUSISIEKIMO FORMA NEVEIKIA:

  Krepkitės per Facebook puslapį - facebook.com/Krokuva

  EMAIL

  elenuke@gmail.com

  TELEFONAS

  +48 690 307 400